Kwintet "a quattro +" - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Kwintet "a quattro +" (Częstochowa)

Anna Zmarzły - flet
Marcin Langner - obój
Wojciech Pyda - klarnet
Jan Wiśniowski - fagot
Mieczysław Hłond - akordeon, opracowania utworów

Zespół wywodzi się z istniejącego w latach 80-tych XX w. przy Filharmonii Częstochowskiej Kwartetu Instrumentów Dętych Drewnianych, którzy tworzyli: flecista Tadeusz Lach, oboista Wincenty Piątek, klarnecista Wojciech Pyda i fagocista Mieczysław Hłond. Po kilkuletniej działalności koncertowej - głównie na terenie miasta i okolic - zespół zawiesił aktywność.
W 1993 roku muzycy Filharmonii Częstochowskiej utworzyli nowy kwartet, przyjmując nazwę "a quattro". W jego skład weszli absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie, laureaci ogólnopolskich konkursów muzycznych: flecistka Anna Zmarzły, oboista Marcin Langner, klarnecista Wojciech Pyda i fagocista Mieczysław Hłond.
Bogaty repertuar zespołu obejmuje utwory niemal wszystkich epok, pisane w oryginale na kwartet instrumentów dętych drewnianych, jak i transkrypcje, w większości wykonane specjalnie dla zespołu przez Mieczysława Hłonda. Różnorodność wykonywanych utworów umożliwia kwartetowi udział w licznych koncertach - w salach koncertowych filharmonii, salach kameralnych, koncertach plenerowych, audycjach dla dzieci i młodzieży.
Zespół uczestniczył m. in. w: cyklach koncertów organizowanych w ramach Pelplińskich Koncertów Muzyki Kameralnej i Organowej, letnich koncertach promenadowych "Od Bacha do Beatlesów" w Katowicach, "Piekarskich salonach muzycznych". Koncertował też w Wiśle, Będzinie, Warszawie, Ożarowie ale najczęściej zespół można usłyszeć w Częstochowie. Muzycy uczestniczyli również w przewodach kwalifikacyjnych Mieczysława Hłonda, wykonując utwory na kwartet i orkiestrę symfoniczną oraz - w składzie poszerzonym o waltornię (Henryk Iwaniuk) i fortepian (Robert Gawroński) - grając sekstety Poulenca, Straussa, Tansmana. W tym składzie zespół wziął udział w nagraniu płyty wydanej z okazji jubileuszu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (1995 rok). Zespół współpracował również z harfistką Małgorzatą Komorowską wykonując utwory na różne zestawy instrumentów dętych drewnianych z harfą.
W 2000 roku, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ukazała się płyta "a quattro" dokumentująca artystyczny dorobek zespołu.
Bogaty repertuar zespołu obejmuje utwory niemal wszystkich epok, pisane w oryginale na kwartet instrumentów dętych drewnianych, jak i transkrypcje, w większości wykonane specjalnie dla zespołu przez Mieczysława Hłonda. Różnorodność wykonywanych utworów umożliwia kwartetowi udział w licznych koncertach - kameralnych, plenerowych, w audycjach dla dzieci.
Z okazji 20-lecia działalności kwartet wystąpił 17 kwietnia 2013 roku w poszerzonym składzie z gościnnym udziałem Mieczysława Hłonda - akordeon. Koncert okazał się wielkim sukcesem zespołu szczególnie w nowych opracowaniach z akordeonem, których autorem i wykonawcą jest Mieczysław Hłond. Zespół posiada w swoim programie utwory takich kompozytorów jak Eugene Bozza, Jean Françaix, Georg Friedrich Händel, Duke Ellington, Vangelis, J. Colombo, Albert Vossen. Od tego koncertu zespół kameralny stał się kwintetem o nazwie "a quattro +". Więcej informacji na temat koncertów w wykonaniu kwintetu "a quattro +" udziela Impresariat

Kwartet "a quattro" (Częstochowa)

Anna Zmarzły - flet
Marcin Langner - obój
Wojciech Pyda - klarnet
Jan Wiśniowski - fagot
Mieczysław Hłond - opracowania utworównauka na pianinie Agencja artystyczna twitter facebook

a quattro +, a quattro, kwintet, kwartet, akordeon, oprawa muzyczna, Częstochowa, muzyka poważna, eventy,
imprezy firmowe, impresariat, agencja artystyczna, standardy jazzowe, repertuar rozrywkowy, bankiety firmowe,