Beata Przybytek - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Beata Przybytek

[Rozmiar: 46863 bajtów]

Beata Przybytek - wokal
Bogusław Kaczmar - fortepian
Adam Kowalewski - kontrabas
Arkadiusz Skolik - perkusja
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne
Andrzej Gondek - gitara
Ela Łuszczakiewicz - głos

Beata Przybytek nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2013” za pełną uroku, pomysłów kompozytorskich i jazzowego nastroju płyty „I’m Gonna Rock You”.

JAZZ TOP 2012 - ALBUM ROKU - Beata Przybytek "I'm Gonna Rock You" (FLID)

"Rewelacja. Moim skromnym zdaniem od czasów Urszuli Dudziak nie było w Polsce tak wyraziście i ekspresyjnie śpiewającej wokalistki jazzowej. Ponadto styl oraz barwa głosu, jaką prezentuje Beata, tak charakterystyczna dla wokalistek czarnych powoduje, iż wyróżnia się ona (oczywiście pozytywnie) spośród polskich wykonawczyń muzyki jazzowej".
Andrzej Chojnacki, "Od Przybytek głowa nie boli...", "Jazz Forum".

Beata Przybytek - I'm Gonna Rock You. "Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz..." zwykła mawiać mama Forresta Gumpa. "Trafiając" na najnowszą płytą Beaty Przybytek - "I'm Gonna Rock You", zestaw utworów na niej zawartych, zestaw muzyków na niej występujących - powiedzonko mamy Forresta wydaje się być jak najbardziej adekwatne. Ten niezwykle zróżnicowany zbiór 16 piosenek (czekoladek) zaskakuje wykorzystanymi tu elementami, stylistykami i poczuciem humoru. Zaskakuje sama Beata Przybytek, która z taką łatwością i swadą zabiera słuchacza w ekscytującą podróż poprzez muzyczne gatunki - odnajdziemy tu elementy bluesa, jazzu, soulu, R'n'B, funky, muzyki latynoskiej aż po Disco a wszystko to przyprawione szczyptą pastiszu. "I'm Gonna Rock You" różni się od poprzednich płyt Beaty Przybytek również tym, że artystka po raz pierwszy daje się poznać nie tylko jako znakomita wokalistka jazzowa ale również jako wielce utalentowana kompozytorka, autorka tekstów i ich dowcipna interpretatorka. Jednak myli się ten kto zakłada, że nie znajdzie wśród tych 16-tu piosenek oferty poważniejszej - nostalgicznej bossa-novy, ballady czy bluesa "z samych trzewi". "Nigdy nie wiesz, na co trafisz...". Całość dopełniają znakomici instrumentaliści, którzy z równą wirtuozerią i zaangażowaniem towarzyszą artystce. Tutaj też - co utwór to niespodzianka. info: Wydawca

Recenzja Radio Kraków "Biała kobieta, obdarzona czarnym głosem - tak najkrócej możnaby scharakteryzować Beatę Przybytek, polską wokalistkę, pianistkę i kompozytorkę. Płyta "I'm gonna rock you", jest czwartą w jej dorobku. W jej głosie pobrzmiewają echa takich znakomitych tuz bluesa i jazzu jak Ella Firzgerald, Billie Holiday, czy - nieco bardziej współcześnie - Diany Krall i Amy Winehouse. Jej ekspresja wokalna, zdaniem dziennikarza Andrzeja Chojnackiego z Jazz Forum budzi skojarzenia z Urszulą Dudziak. Beata Przybytek skomponowała całość muzyki na swoją najnowszą płytę i są to kompozycje chwytliwe, wpadające w uchu i niemęczące, a aranżacje oszczędne,ale - gdy trzeba - wystarczająco bogate. Za te ostatnie odpowiada zresztą Tomasz Kałwak, współpracujący m.in. z Grażyną Auguścik, Mieczysławem Szcześniakiem, czy Dorotą Miśkiewicz i Krzysztofem Napiórkowskim - znanym Państwu z anteny Radia Kraków. Słuchanie "I'm gonna rock you" to jak podróż przez jazz, r'n'b, blues, soul... Gdzieniegdzie da się nawet usłyszeć brzmienia jakby wyjęte ze złotej ery swingu. To muzyka dla każdego, choć taka, która trafi także do dusz wyrobionych jazzowych słuchaczy, słowem: godna polecenia. Smacznego!"Beata Przybytek - "Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy" (FLID, 2013)Beata Przybytek - wybitna wokalistka, pianistka, kompozytorka. Uznawana za jeden z najciekawszych polskich głosów. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory albumami: "You Don't Know What Love Is" (2003), "The Island" (2004), "Wonderland" (2006), który dystrybuowany jest w Polsce i w Japonii oraz najnowszym "I'm Gonna Rock You" (2012). Artystka ma na koncie współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce - "Śpiewając Jazz" u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego. W swojej działalności koncertowej Beata była gwiazdą wielu polskich jak i zagranicznych festiwali jazzowych: Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Easy Jazz Festival, Jazz Sessions w Gliwicach, Jazz Forum Jazz Festival, Jazz w Lesie w Sulenczynie, Baszta Jazz Festiwal, Podlasie Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Jazz na Kanapie w Oleśnicy, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Legnica Jazz Days, Jazz En Nord Jazz Festival - Francja, Sibiu Jazz Festival , Ploiesti Hot Jazz Summit - Rumunia, International Jazz Piestany - Słowacja etc. Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Słowacji.

Więcej informacji na temat koncertu zespołu Beaty Przybytek udziela Katarzyna Mrożek

nauka na pianinie Agencja artystyczna twitter facebook

Beata, Przybytek, wokalistka, Bogusław, Kaczmar, Adam, Kowalewski, Sławomir, Berny, Arkadiusz, Skolik, Andrzej,
Gondek, Ela, Łuszczakiewicz, zespół, jazz, twój impresariat, zespół, agencja artystyczna, koncerty, zespół jazzowy,