Joanna Morea - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Joanna Morea (Warszawa)

joanna_morea_01_m.jpg
joanna_morea_02_m.jpg
joanna_morea_03_m.jpg

Joanna Morea - wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Koncertowała w Belgii (m.in Middleheim Jazz Festival in Antwerp, Belgium w Marie Schneider Orchestra, jeden z najbardziej liczących się festiwali w Belgii), Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletnej przerwie, nie tylko macierzyńskiej, na powrót w Polsce. Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O'Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem. Nagrała i wydała płytę "Śpiewniki Joanki", na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka. Układ piosenek dostosowany jest do dobowego rytmu dnia dziecka. Jest również autorką muzyki do płyty "Będę Mamą" - z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. Aktualnie jest pedagogiem, poza tym koncertuje i nagrywa pierwszą autorską płytę z muzyką funkowo-jazzową.

Crazy People (Warszawa)

Joanna Morea – śpiew, flet, saksofony
Dymitr Markiewicz – puzon
Jarek Małys – klawisze
Andrzej Zielak – kontrabas
Grzegorz Grzyb – perkusja

w składzie rozbudowanym:
Paweł Tartanus – banjo, gitara
Robert Majewski – trąbka
Zbigniew Namysłowski – saksofony
Urszula Dudziak - śpiew

To formacja powstała z najwyższej klasy muzyków jazzowych. Nowy projekt Joanny Morea to w większości autorskie kompozycje napisane do tekstów Marka Gaszyńskiego oraz Joanny utrzymane w szlachetnym stylu muzyki swingowej jak również przepojone bluesową nutą oraz zgrabnie zaaranżowane jazzowe piosenki amerykańskie z początku stulecia. Język polski w piosenkach swingowych to nie lada wyzwanie, którego podejmuje się Joanna.

Crazy People to najnowsza płyta Joanny składająca się z 12 – stu kompozycji w stylistyce jazzowej. Na nadchodzącej debiutanckiej płycie oprócz wspaniałych muzyków występują również czołowi artyści sceny jazzowej – Robert Majewski – trąbka, Zbigniew Namysłowski – saksofon altowy, Urszula Dudziak – wokal.

Europejskiej sławy saksofonistka jazzowa wydaje swój solowy album - recenzja albumu Joanny Morea zatytułowany "Crazy People" - Kulturantki.pl

Joanna Morea & Her Swingin’ Boys (Warszawa)

Joanna Morea – śpiew, flet, saksofony
Dymitr Markiewicz - puzon
Paweł Tartanus- wokal, banjo
Jarek Małys - piano
Andrzej Zielak - kontrabas

To niezwykle oryginalna formacja, która uprawia głównie jazz tradycyjny i muzykę swingową. Od początku swojego istnienia (wiosna 2016) zespół pojawił się na wielu scenach festiwalowych oraz klubowych w całej Polsce wszędzie pozostawiając niezapomniane wrażenia. Joanna Morea & Her Swingin’ Boys to przede wszystkim czysta energia płynąca ze sceny, przykuwający uwagę i zaskakujący kolorystyką brzmień zestaw instrumentów, niezwykle dopasowywany do każdego wydarzenia repertuar, a przede wszystkim zaskakująco wysoki poziom wykonawczy muzyków. Obok wykonywania znanych hitów jazzowych przyjemność sprawia muzykom( a to za sprawą naszego Dymitra) odkrywanie starych, nieznanych albo zupełnie zapomnianych kompozycji , które odświeżone stają się perełkami wieczoru. Koncerty „Joanny Morea i jej swingujących chłopców” zawsze są niezwykłym przeżyciem.

Joanna Morea & Krzysztof Woliński (Warszawa)

Joanna Morea - wokal, flet, saksofon
Krzysztof Woliński - gitara

Joanna Morea & Krzysztof Woliński - Bluesowa scena Radia WNET

Krzysztof Woliński najlepiej znany wielbicielom gitary jazzowej. Debiutował w Duo Completorium w 1978 roku - główna nagroda na Festiwalu Złota Tarka oraz stypendium Wild Bill Davisona. W 1982 rok, w rozszerzonym do kwartetu składzie nagrał pierwszą płytę ”Purpurowa Bossa”. W 1984 na Jazz Hoeilaart w Belgii otrzymał jedną z głównych nagród. Kolejny zespół, którego był założycielem a zarazem nazwa płyty to „Just Ouartet”. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych komponuje muzykę do baletu „Anioły”, premiera odbyła się 1994 w Polskim Teatrze Tańca. Kolejną kompozycję do kameralnego spektaklu ”Be Careful” przedstawiono na festiwalu w Edynburgu. W latach dziewięćdziesiątych nagrywa kilka znaczących płyt z czołowymi muzykami jazzowymi:1996 „Ich Portret” z Włodzimierzem Nahornym, 1997 ”Jobim” z M. Strzelczykiem, oraz cztery płyty z World Strings Trio: Grappeling, Live In Rabarbare - najlepsza płyta gitarowa ”Gitarowy Top 2000”, An Evening in Warsaw, Live in Kiev, trzy kolejne nominacje do nagrody Fryderyka. Koncertował na prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Finlandii, Grecji, Kuwejcie. Więcej informacji na temat koncertów Joanna Morea & Krzysztof Woliński udziela Katarzyna Mrożek

Joanna Morea & Trio Wojtka Kamińskiego (Warszawa)

Najpiękniejsze standardy jazzowe

sw_01_m.jpg
Wojtek Kamiński
fortepian, organy
sw_02_m.jpg
Bogdan Kulik
perkusja
sw_05_m.jpg
Andrzej Zielak
kontrabas

Zespół Wojtek Kamiński Trio jest formacją złożoną z wybitnych muzyków doskonale poruszającą się w repertuarze swingowych standardów, bluesa, rock'n' rolla, boogie-woogie. Bardzo często zespół ten towarzyszy jako sekcja: Lori Szafran, Januszowi Szromowi, Agnieszce Wilczyńskiej, Pawłowi Tartanusowi, Joannie Morea, Irenie Gałązce, Mariannie Wróblewskiej czy Maciejowi Zakościelnemu. Wspólnie grają też w zespole Swing Workshop Wojtka Kamińskiego. Natomiast lider zespołu Wojtek Kamiński często występuje solo lub w duetach. Więcej informacji o zespole na Trio Wojtka Kamińskiego

Joanna Morea & Five O'Clock Orchestra (Warszawa/Częstochowa)

Joanna Morea - wokal, flet, saksofon
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornet, flugelhorn
Janusz Sołtysik - saksofony
Dymitr Markiewicz - puzon
Andrzej Nowicki - banjo, gitara
Eugeniusz Marszałek - kontrabas
Andrzej Wardęga - perkusja, śpiew

Zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra powstał w 1969 roku. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2002 i 2001. Zespół Five O'Clock Orchestra wydał 3 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską. W repertuarze orkiestry znajdują się światowe standardy oraz własne kompozycje. Zespół występuje również na prestiżowych koncertach razem z Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną prezentując Suitę Nowoorleańską. Five O'Clock Orchestra koncertuje nie tylko w Polsce ale i za granicą. Więcej informacji o zespole na Five O'Clock Orchestra. Strona zespołu Five O'Clock OrchestraJoanna Morea i Jarek Małys – Standardy Jazzowe. Zmysłowo i Jazzowo (Warszawa)

Wyjątkowy duet wybitnie utalentowanych muzyków. To, co obydwoje reprezentują na scenie nie jest już tylko koncertem, to muzyczny spektakl dwojga artystów. Wykonują standardy jazzowe często w nietypowych, ale znakomitych i bardzo stylowych interpretacjach. Obydwoje świetnie improwizują. To królowa i król muzyki swingowej. W repertuarze mają zarówno te najbardziej znane i lubiane standardy jazzowe, jak również zupełnie zapomniane.Joanna Morea i Jarek Małys – Chopin w Dźwiękach Fletu (Warszawa)

To projekt, jakich jeszcze nie było. Muzyka Chopina od wielu już lat inspiruje muzyków jazzowych - i nie tylko - z całego świata. Jednak tym razem niezwykły duet stworzony ze świetnych, doświadczonych muzyków jazzowych przeniósł piękno muzyki Chopina na fortepian i flet (oraz saksofon). Flet i fortepian to dość rzadka kolorystyka w świecie jazzu. Muzycy posunęli się jednak dalej, dokonując czegoś, czego na polskiej scenie jazzowej jeszcze nie było - przełożyli kilka pieśni Chopina na język jazzowy i dokonali ich wokalnej, jazzowej interpretacji. O tym nie da sie pisać, tego trzeba posłuchać.
Ten absolutnie niezwykły projekt skierowany jest nie tylko do miłośników muzyki Chopina czy jazzu, ale wszystkich słuchających muzyki wysmakowanej i po prostu dobrej. Słuchając interpretacji Jarka Małysa i Joanny odkryjecie nowe, niezwykle odświeżone oblicze Chopina, można by rzec - Fryderyk w relacji z Lady Jazz!!!. Muzyki Chopina nie da sie przestać słuchać bo jest genialna i niezwykle piękna, ale można sie zachwycać tą muzyką wciąż od nowa i właśnie do tego z rozbrajającym urokiem i zaskakującą śmiałością przekonują nas Jarek Małys, pianista, wykształcony zarówno klasycznie jak i jazzowo (Akademia Muzyczna w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) oraz flecistka, wokalistka, Joanna Morea, także wykształcona klasycznie (dyplom z wyróżnieniem) i jazzowo (Królewskie Konserwatorium w Brukseli, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

Joanna Morea - Pocałuj mnie - Making Of - zwiastun najnowszego klipa.twitter facebook Agencja artystyczna nauka na pianinie


Joanna Morea, Wojciech, Wojtek, Kamiński, impresariat, agencja artystyczna, oprawa muzyczna, imprezy firmowe,
eventy, koncerty, standardy jazzowe, Andrzej Zielak, Bogdan Kulik, wokalistka, fortepian, kontrabas, perkusja,