Michał Wierba Doppelganger Project - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Michał Wierba Doppelganger Project

Rozmiar: 98276 bajtów

Michał Wierba - piano, fender rhodes, leader
Patrycja Zarychta - vocal
Kuba Dworak - double bass
Łukasz Kurzydło - percussion
Arek Skolik - drums

Michał Wierba Doppelganger Project to nowy zespół Michała Wierby, który konsekwentnie podąża swoją własną artystyczną ścieżką, poszukując indywidualnego brzmienia i udoskonalając swój warsztat muzyczny.

Michał Wierba: "Przez 6 lat trwała moja hardbopowa odyseja-zrobiłem 5 albumów wysoko ocenianych przez krytykę, zagrałem dużo koncertów- i w pewnym momencie powiedziałem- dość. Nie chcę już robić tego co kiedyś. Postanowiłem zbudować zespół od zera, zaangażować ludzi z różnych muzycznych światów, zrobić eksperyment."

Po kilku latach współpracy z Wierba & Schmidt Quintet pianista i kompozytor Michał Wierba tworzy nową grupę, z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych - formację właściwie niespotykaną na polskiej scenie jazzowej. W trakcie pracy nad pierwszym albumem grupy, do zespołu dołączyła Patrycja Zarychta- wokalistka znana ze współpracy z Leszkiem Możdżerem i Wojtkiem Pilichowskim. Skład zespołu tworzą: Arek Skolik- legendarny perkusista jazzowy, przez wielu uważany za najlepszego w swojej dziedzinie 'króla swingu', Łukasz Kurzydło - jeden z najlepszych perkusjonistów młodego pokolenia, specjalizujący się w muzyce bałkańskiej i latynoamerykańskiej, Kuba Dworak- basista związany zarówno ze sceną hip-hopową jak i jazzową.

Michał Wierba: "Arek to wielki perkusista, rasowy jazzowy cat. Od pierwszego spotkania wiedziałem, że mamy ten sam oddech muzyczny. Obaj poświęciliśmy dużo czasu na zgłębianie korzeni jazzu i to daje nam punkt odniesienia. Łukasz nadaje tej muzyce kolor i precyzję, unikatowe brzmienie grupy to w dużej mierze jego zasługa. Kuba jest niezwykle dojrzałym basistą- świadomym swojej roli w zespole- to rzadki dar! Patti wnosi tę lekkość i ulotne piękno- wielki talent!"

Debiutancka płyta Michał Wierba Doppelganger Project - Orange Sky, zawiera jedenaście kompozycji, pojawiają na niej się dekonstrukcje standardów jazzowych, piosenki, fragmentaryczne interludia, quasi-romantyczne formy… Całość podporządkowana jest zamysłowi lidera aby stworzyć dzieło wyjątkowe, zaskakujące, z pogranicza jazzu i world music.

Michał Wierba: "Album Orange Sky jest zerwaniem ze wszystkim co robiłem do tej pory. To album eklektyczny, niespójny. Pomyślałem- to jak shuffle mode! Na każdym z tych utworów odcisnąłem swoje piętno, a przecież każdy jest zupełnie inny! Niezwykłym było oglądać to, jak zespół de facto tworzy się w studio, by ostatecznie nagrać cały materiał w cztery godziny podczas jednej sesji…"

Muzykę wykonywaną przez Michał Wierba Doppelganger Project można określić jako world music/jazz. Jest tu zabawa cytatem, konwencją, swobodne poruszanie się w różnych stylistykach, nawiązania do tradycji…a pod tą powierzchowną warstwą kryję się ulotne piękno.

Michał Wierba - pianista, kompozytor, aranżer, producent ur. 13.02.1986 w Krakowie. Michał Wierba to według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za osobowość, żywiołowe improwizacje i rozpoznawalny styl gry. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 17 lat by już po 2 latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000' - Wayne Shorter Quartet. Pianista idzie za ciosem i nagrywa swoją debiutancką płytę "Blackjack", concept album zawierający autorskie kompozycje lidera. W 2008 roku artysta sformował Wierba & Schmidt Quintet, który zdobył nagrody na niemal wszystkich znaczących festiwalach w Polsce i nagrał cztery albumy wysoko oceniane przez prasę jazzową. W 2010 zespół pianisty i trębacza triumfował na Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, a kolejny sukces przyniósł występ zespołu Wojciecha Myrczka na Hague Jazz Festival, zakończony entuzjastycznymi owacjami na stojąco. W 2011 roku artysta otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a grupa Wierba & Schmidt Quintet została nominowana do nagrody "Gwarancje Kultury" za rok 2010. TVP Kultura transmitowała koncert zespołu z gościnnym udziałem saksofonisty Piotra Barona. Michał Wierba trzykrotnie występował na żywo na antenie Radiowej Trójki. Ostatni, w pełni autorski występ, poprowadził Jan Ptaszyn Wróblewski. W marcu 2012 do zespołu Wierba & Schmidt Quintet dołączył znany ze współpracy z Robertem Glasperem Benjamin Drazen - co zaowocowało dziesięciodniową trasą koncertową promującą album "The Mole People".

Patrycja Zarychta - wokalistka, studentka trzeciego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilchowskim (Pi Electro Step, Pilichowski Band), miała też okazję występować ze znakomitymi muzykami tj. Leszkiem Możdżerem, Leszkiem Cichońskim, Nikolą Kołodziejczykiem, Kamilem Barańskim, Konradem Bilińskim, Paresłów. Brała gościnny udział na płycie Pilichowski Band - DVD "Live in Kliczków" 2012. Miała też zaszczyt występować przed Marcusem Millerem. Szkoliła swój głos pod czujnym okiem wybitnych pedagogów: Eli Zapendowskiej, Justyny Motylskiej, Beaty Przybytek, Grzegorza Karnasa, Oli Tabiszewskiej. Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach i festiwalach ogólnopolskich. Aktualnie pracuje nad własnym materiałem. Udziela się w kilku projektach - niebawem będzie można usłyszeć efekty.

Kuba Dworak - student III roku Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Udziela się w wielu projektach zarówno ze świata jazzu, jak i hip-hopu i world music. Ma na koncie współpracę z takimi zespołami jak: Benjamin Drazen Quartet, Mango Collective, PGR, Wierba & Schmidt Quintet.

Łukasz Kurzydło - dyplomowany wiolonczelista i perkusjonista. Reprezentował Polskę na Targach EXPO 2008 w Saragossie. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma formacjami wykonującymi jazz i worldmusic. Od kilku lat podejmuje współpracę z krakowskimi teatrami. Zdobywał doświadczenie u boku Marka Bałaty, Gary Guthman'a, Tadeusza Leśniaka, Rudi Shuberta, zespołu Que Passa, a także Renaty Przemyk. Współtworzy zespół Sokół Orkestar oraz Tempero.

Arek Skolik - należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca: Lee Konitz, Janusz Muniak, Tomasz Gwinciński, Leszek Możdżer, Maciek Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Krzysztof Popek, Jerzy Milian, John Zorn, Steve Logan, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Tymon Tymański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Shakin Dudi, Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowski Stanisław Soyka. Od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum w kategorii.

Więcej informacji na temat koncertu zespołu Michał Wierba Doppelganger Project udziela Katarzyna Mrożek

twitter facebook Agencja artystyczna nauka na pianinie

Michał, Wierba, Doppelganger, Project, pianista, Patrycja, Zarychta, wokalistka, Kuba, kontrabas, Dworak, Łukasz,
Kurzydło, Arek Skolik, perkusja, zespół, jazz, twój impresariat, zespół, agencja artystyczna, koncerty, zespół jazzowy,