Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Imprezy i uroczystości okolicznościowe

Współpracując z jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Mykanów możemy zaproponować Państwu oprawę muzyczną na wszelkie imprezy i uroczystości okolicznościowe: śluby, pogrzeby, dożynki, imprezy firmowe, festyny, koncerty, gale, jubileusze, pikniki, imprezy sportowe, dni miast, dni gmin, dni powiatu, imprezy promocyjne, uroczyste otwarcia, targi, premiery, konferencje, kongresy, uroczystości kościelne, uroczystości straży pożarnej oraz wiele innych.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów - (Powiat częstochowski)

Rozmiar: 130764 bajtów

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów laureatem na XXV Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP w Białymstoku 2019r. w kategorii koncert sceniczny/przemarsz, jak i w musztrze paradnej.

Orkiestra Dęta w Mykanowie powstała w 1910 roku. W 1985 roku Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w dowód uznania za całokształt pracy i wyników nadał orkiestrze strażackiej z Mykanowa "Laur 75 - lecia" nadawany najbardziej zasłużonym orkiestrom w kraju. W 1998 roku kapelmistrzem orkiestry został Krzysztof Witczak absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od tego momentu następuje dynamiczny rozwój zespołu. W 2000 roku z inicjatywy kapelmistrza zostaje założona szkółka nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych w której obecnie pracuje ośmiu wykwalifikowanych instruktorów, a w 2002 r. grupa mażoretek, którą obecnie kieruje Aneta Truszkowska-Karoń. Ostatnie dziesięciolecie to systematyczna, ciężka praca, ciągły rozwój, ale też pasmo nieprzerwanych sukcesów Orkiestry.

Nagrody:

2019 rok - XXV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP w Białymstoku - I miejsce w kategorii koncert sceniczny i przemarsz, I miejsce w kategorii musztra paradna.

2015 rok - XXIII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock - I miejsce w kategorii koncert sceniczny i przemarsz, II miejsce w kategorii parada marszowa.

2013 rok - Festival internacional de musica de fiesta Magdalena 2013, Castellon, Hiszpania (7.03-10.03), XXII Festiwal Orkiestr Dętych OSP w Wiśle, występ jako Laureatka XXI Festiwalu, V miejsce w kategorii musztry paradnej, (31-02.06), Sibfest 2013 - Sibiu International Theatre Festival (Rumunia) - (6-10.06), I Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych, Kłomnice - I miejsce, (16.06)

2012 rok - VI Turniej Orkiestr Dętych o "Kryształowe Koło" - I miejsce w grze koncertowej (03.06.2012), I Świętojański Konkurs Orkiestr Dętych - II miejsce Dziecięcej Orkiestry Dętej (17.06.2012), X Europarada Orkiestr Dętych w "Centrum Europy" Suchowola 2012 (29.06-01.07), IX Diffwinds, Differdange International Festival For Winds (Luksemburg)- nagroda za koncepcję artystyczną oraz główna nagroda festiwalu "Diff Award" - (06-08.07.2012), VIII Przegląd Dziecięcych i Młodziezowych Zespołów Artystycznych Powiatu Częstochowskiego "Złota Lilia 2012" - I Miejsce - Mażoretki "Presto" w kat. Szkoły Gimnazjalne (19.11.2012)

2011 rok - I miejsce na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP w Krynicy Zdroju, XXI Międzynarodowy Festiwal "Mosciano Festival" we Włoszech (14-25.07.2011 )

2010 rok - Orkiestra otrzymuje Statuetkę Starosty Częstochowskiego w kategorii "Kultura" za promocję powiatu częstochowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej w 2009 r.

2009 rok - zdobycie "Srebrnego Pasma" przez Orkiestrę Dziecięcą na XX Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Krynicy Zdroju. I miejsce i Grand Prix na IV Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych oraz nagroda Dyrektora Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.

2008 rok - II miejsce Orkiestry Dziecięcej na Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Polanicy Zdroju. Koncert Orkiestry Dziecięcej u Prezydenta RP z okazji Dnia Dziecka, udział w VI Europardzie w Centrum Europy - Suchowola 2008.

2007 rok - I miejsce na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP w Krynicy Zdroju.

2006 rok - II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Kozach.

2005 rok - I miejsce na XI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, II miejsce na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP w Krynicy Zdroju, I miejsce w kategorii musztra paradna i III miejsce w konkursie muzycznym na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Jastrzębiu Zdroju.

2004 rok - II miejsce i Nagroda Ministra Edukacji Narodowej i Sportu na XXXII Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

2003 rok - III miejsce na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP w Warszawie.

2001 rok - udział w III Niemieckim Festiwalu Muzyki w Friedrichshafen gdzie za swój występ Orkiestra otrzymuję ocenę - Bardzo dobry .

I - miejsca w Regionalnych Przeglądach Orkiestr Dętych OSP: 2001 r. - Lubliniec, 2002 - Ciechocinek, 2004 - Połczyn Zdrój, 2006 - Polanica Zdrój, 2009 - Ciechocinek.

om_01_m.jpg
om_02_m.jpg
om_03_m.jpg
om_04_m.jpg
om_05_m.jpg
om_06_m.jpg
om_07_m.jpg
om_08_m.jpg
om_09_m.jpg
om_10_m.jpg

Młodzieżowa Orkiestra Dęta uczestniczy w życiu kulturalnym uświetniając wiele uroczystości i imprez począwszy od gminnych aż po ogólnopolskie. Orkiestra ściśle współpracuje z Zarządem Głównym ZOSP RP w Warszawie, grając na takich uroczystościach jak Krajowe Zjazdy ZOSP RP, Ogólnopolskie Festiwale Ludowych Zespołów OSP, Ogólnopolskie Festiwale Piosenki Strażackiej oraz Ekumeniczne Spotkania Strażaków i wiele innych. Orkiestra od wielu lat współpracuje z Centralną Szkołą Państwowej Straży Pożarnej uświetniając swymi występami przysięgi, promocje, wszelkie uroczystości i zawody sportowo-pożarnicze.Wielokrotnie swoją grą uświetniała zawody sportowe rangi krajowej a także międzynarodowej takie jak: Liga Światowa Siatkarzy, Grand Prix Europy na żużlu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, powitaniu w Warszawie reprezentacji Polski siatkarzy po zdobyciu przez nich Mistrzostwa Europy we wrześniu 2009 r., dwukrotnie występowała podczas imprez promujących wyścig Tour de Pologne na zaproszenie Czesława Langa, oraz na Międzynarodowych Regatach Żeglarskich w Szczecinie w 2007 r. Stale współpracuje z drużynami AZS Częstochowa i Włókniarza Częstochowa.


Koncert 2013r. w Wiśle jako Laureatka XXI Festiwalu (75 min.)

Kilkakrotnie grała w Warszawie podczas Koncertów Finałowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studio TVP, a także z okazji Jubileuszu 15 - lecia WOŚP biorąc udział w koncercie galowym w Teatrze Buffo. Orkiestra koncertowała również w Niemczech, Austrii, Serbii, Bułgarii, Francji, Chinach.Obecnie Orkiestra Dęta w Mykanowie liczy 128 osób. Są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych oraz studenci. W strukturze zespołu działają: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Dziecięca Orkiestra Dęta oraz dwie grupy mażoretek.W 2010 roku Orkiestra obchodziła Jubileusz 100-lecia swojej działalności. W ramach tego Jubileuszu w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia odbył się w Mykanowie Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, w którym uczestniczyło dziewięć orkiestr w tym dwie z zagranicy. W lipcu 2011 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wyjechała na 2 tygodniową trasę koncertową do Włoch. Na przełomie 2016/2017 wyjechała na tygodniową trasę koncertową do Francji.

Orkiestra wykonuje różne gatunki muzyki od rozrywkowej po klasyczną. Dodatkowym elementem upiększającym występy Orkiestry jest grupa Mażoretek, która wykonuje układy choreograficzne do muzyki granej przez orkiestrę.
Więcej informacji na temat oprawy muzycznej udziela Katarzyna Mrożek

twitter facebook Agencja artystyczna nauka na pianinie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów, młodzieżowa orkiestra, orkiestra dęta, Mykanów, koncerty, zabawy,
Orkiestra Mykanów, twój impresariat, agencja artystyczna, oprawa muzyczna, imprezy firmowe, eventy, dni miast,