Zespół Night Blues Band - Impresariat
Rozmiar: 34246 bajtów
STRONA
GŁÓWNA
IMPREZY
OKOLICZNOŚCIOWE
ZESPOŁY
EVENTY
ZESPOŁY
KONCERTY
WARSZTATY
MUZYCZNE
KONTAKT
IMPRESARIAT

Night Blues Band (Inowrocław)

Jacek "Woda" Stachurski - vocal, harmonijka
Mariusz Górecki - gitara
Kuba Henke - gitara basowa
Grzegorz Weręgowski - perkusja

Night Blues Band to kwartet grający bluesa elektrycznego. Grupa czerpie inspiracje z bluesowych korzeni, przełamując jednak schematy i dodając swój własny komentarz. Efektem tego jest własny styl, który cechuje szacunek do tradycji, żywiołowa improwizacja i charakterystyczny puls. Zespół tworzą w większości muzycy związani od dawna z bluesowym środowiskiem. Trzej członkowie zespołu mają za sobą długoletni staż w zespole Tortilla Flat (a następnie Tortilla). Muzyka w wykonaniu Night Blues Band doskonale sprawdza się tak na koncertach plenerowych jak i w małych klubach. Zespół gra zarówno standardy bluesowe w swoich oryginalnych aranżacjach jak i własne kompozycje. Więcej informacji udziela Katarzyna Mrożek

Jacek "Woda" Stachurski - vocal, harmonijka. Laureat Festiwalu "Zaczarowany Swiat Harmonijki" i Rawy Blues. Jako jedyny harmonijkarz znalazł się az w 2 utworach na płycie dołączonej do encyklopedi Blues w Polsce. Występował na najważniejszych krajowych festiwalach takich jak Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Jesień z Bluesem, Blues Express, Bluesada i zagranicznych: Livin Blues i największy w europie festival Bliuzo Naktys dla 25 tysięcy ludzi. Ma na koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak; Carey Bell, Charlie Musselwhite, Junior Wells, Magic Slim, Taj Mahal, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson i inni. Koncertował między innymi w Niemczech, Dani, Holandii, na południu na Węgrzech i ns Słowacji na wschodzie na Litwie, Ukrainie, Białorusi. Dyskografia obejmuje 4 płyty i udział w kilku płytach składankowych.

Mariusz Górecki - gitara. Muzyk, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występował grając recitale jak i w zespołach wykonując muzykę klasyczną, jazzową oraz bluesową.

Kuba Henke – gitara basowa. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność – gitara klasyczna. W latach osiemdziesiątych współtworzył alternatywny zespół Mickey Mouser (1986 – 1988). Od młodzieńczych lat interesował się muzyką bluesową i w wieku 18 lat założył swoją pierwszą bluesową formację The Pleasure (1988 – 1990), w której komponował i grał na gitarze. Kolejna formacja, której również był założycielem, to grupa bluesowa The Best (1991- 1996). Grupa ta nie tylko wykonywała standardy bluesowe ale również swoje własne kompozycje. W 1998 roku powstaje zespół Acoustic Trio, który zakłada wspólnie z wokalistą-harmonijkarzem Przemkiem Łososiem z którym w pozniejszych latach gra w zespole Tortilla. Z Acoustic Trio koncertuje w Polsce oraz Niemczech grając typowego bluesa akustycznego. W tym samym czasie następuje inspiracja muzyką jazzową. Dołącza do formacji jazzowej Dixie Brotherhood gdzie gra na banjo. Poznaje tam perkusistę Grzegorza Weręgowskiego, z którym później muzykuje w kolejnych zespołach. W grupie tej gra do dnia dzisiejszego występując na licznych festiwalach i koncertach w Polsce, Holandii, Niemczech zdobywając nagrody (np. II nagroda na Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych), i trzykrotnie w latach 1998, 2000 i 2001 wystąpił z nim na Międzynarodowym Festiwalu Old Jazz Meeting – "Złota Tarka". W roku 2005 wraz z perkusistą Janem Miś zakiada grupę jazz - rockową Nite Unit, z którą współpracuje przez kolejne 3 lata. W tym samym czasie dostaje propozycję grania w zespole muzyki żeglarskiej i irlandzkiej Kapitan Thorn. Tutaj rozpoczyna się przygoda z akustyczną gitarą basową. Od roku 2007 przez kolejne 3 lata jest basistą w toruńskiej grupie bluesowej Tortilla, z którą wykonuje ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą. Do najważniejszych festiwali, na których zagrał z w/w formacją należą: Blues Express Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Toruń Blues Meeting, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Gdynia Blues Festiwal i wiele innych. W roku 2011 wraz z dwoma muzykami z Tortilli perkusistą Grzegorzem Weręgowskim i wokalistą – harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim zakłada zespół Night Blues Band, z którym gra bluesa elektrycznego.

Grzegorz Weręgowski - perkusja. Muzyk, perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Działalność artystyczną rozpoczął w 1988 roku. Od 1992 roku współtworzył jazzową formację toruńską „Pianola Jazz Quartet”. W latach 1995 – 2001 współpracował jako muzyk z Toruńską Orkiestrą Kameralną. Od lat 90 – tych gra w zespołach jazzowych i dixielandowch. Z zespołami tymi występował na licznych festiwalachi koncertach w Polsce, Holandii, Niemczech, zdobywając nagrody(np. II nagroda na Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych), a trzykrotnie w latach 1998, 2000 i 2001 był finalistą Międzynarodowego Festiwalu Old Jazz Meeting „ Złota Tarka”. Obecnie współpracuje też z wybitnym pianistą Maciejem Markiewiczem. Od roku 2001 przez osiem lat był perkusistą zespołu bluesowego „Tortilla Flat” (od 2004 r „Tortilla”). Z zespołem tym zagrał ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Holandii, na Słowacji, Litwie. Do najważniejszych festiwali na których wystąpił z w/w formacją należą: Bliuzo Naktys - największy festiwal bluesowym na Litwie (22.000 osób), Toruń Blues Meeting, Blues Express Festival, Suwałki Blues Festival, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Klikkblues Jamboree - Nove Zamky (Słowacja), Zaczarowany Świat Harmonijki, Gdynia Blues Festival, Galicja Blues i wiele innych. W roku 2006 miała miejsce premiera płyty „Tortilla” (MTJ, Warszawa). W roku 2011 wraz z dwoma muzykami z Tortilli: basistą Kubą Henke i wokalistą – harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim zakłada zespół Night Blues Band.twitter facebook Agencja artystyczna nauka na pianinie

Night Blues Band, Night, blues, band, Jacek, Woda, Stachurski, Mariusz, Górecki, Kuba, Henke, Grzegorz, Weręgowski,
impresariat, zespół muzyczny, oprawa muzyczna, zespół, koncerty, rock, festyny, dni, miast, gmin, zespół bluesowy,